| Watts | 14W |
| Color Temp | 2200/3000K |
| Lumens | 1,600 lm |
| Efficacy | 114.3 |
| Color Accuracy | 90 CRI |
| L70 Lifespan | 15,000 Hours |
| Input Voltage | 120V |
| Power Factor | 0.7 |
| Flicker | N/A |
| THDi | 12.2 |
IVAFT-100LPA740WH
IVAT5S-130LPA750ZH/WS4
IVAT5S-75LPA730ZH/WS
IVAFT-100LPA740WH