DRI-21-EMGR-DC-D10
T20 Compliant
Can be used to conform with the requirements of California Title 20
California Title 24 JA8 Compliant
Not Compliant
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15B of the FCC Rules
Other
Compatible Products
See Downlight Accessory Compatibility List for a complete listing of compatible products.
5-Year Limited Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product DRI-21-EMGR-DC-D10 DRI-21-EMGR-DC-D10
Emergency Driver 100-277V 21W 0-10V Dim
Garage Lights 3982 Lumens Ivgt5U Type V Wide Up 28W 70Cri 4000K White 480V 0-10V Dimming