T10301(T5HO-25-48G-8CCT-SD-BYP)
California Title 20 Compliant
No
California Title 24 JA8 Compliant
No
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
NSF Listed
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Other
Compatible Accessories
DRI-10-EMGR-TYPE B
10W Emergency driver for type B SE/SD
DRI-5-EMGR-T8
5W Emergency driver for type B SE/SD
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product T5HO-25-48G-8CCT-SD-BYP T5HO-25-48G-8CCT-SD-BYP
Led T5Ho 4Ft Glass 25W Type B G5 Cri80 3000/3500/4000/5000/6500K 120-277V