The GN1LED26NRAC11I comes with the GOOSE1I Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Angled Cone Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
5-Year, No-Compromise Warranty
Lead Time
12 - 14 weeks standard shipping.
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN1LED26NRAC11I GN1LED26NRAC11I
Decorative 1487 Lumens Gooseneck 26W 4000K 24 Inches Arm Angled Cone Rectangular 11 Inches Ivory