The GN1LED26NSLB comes with the GOOSE1LB Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
5-Year, No-Compromise Warranty
Lead Time
12 - 14 weeks standard shipping.
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN1LED26NSLB GN1LED26NSLB
Decorative 1755 Lumens Gooseneck 26W 4000K 24 Inches Arm No Shade Light Blue
 This is a link to the product ZDIM/LCBS ZDIM/LCBS
Lcb Wireless Dimming Switch 120-277V White Pir Sensor
 This is a link to the product H15XLB H15XLB
H15 Highbay 240/200/150W 3000K/4000K/5000K 120-277V Black
 This is a link to the product X22-80 X22-80
X22 Flood 80/70/60/50W 3000/4000/5000K 7Hx6V/6Hx6V/5Hx5V W/Knuckle + Trunnion Photocell Bronze
 This is a link to the product ZDIMSP/LCB ZDIMSP/LCB
Lightcloud Blue Zdim Self Powered Switch White
Decorative 1247 Lumens Gooseneck 26W 3000K Pole 20 Inches High & 19 Inches From Pole Angled Cone 15 Inches Light Blue