The GN1LED26YSACBWN comes with the GOOSE1BWN Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
15" Angled Cone Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN1LED26YSACBWN GN1LED26YSACBWN
Decorative 844 Lumens Gooseneck 26W 3000K 24 Inches Arm Angled Cone Spot Reflector 15 Inches Brown