The GN1LED26YSAD11BL comes with the GOOSE1BL Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Angled Dome Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN1LED26YSAD11BL GN1LED26YSAD11BL
Decorative 1230 Lumens Gooseneck 26W 3000K 24 Inches Arm Angled Dome Spot Reflector 11 Inches Royal Blue
 This is a link to the product R34-4/BP R34-4/BP
Recessed 4" Round E26 7.5W 5Cct Cri90 Smooth 12Pack