The GN2LED13NAD11G comes with the GOOSE2G arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Angled Dome Shade offered
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 97.5%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN2LED13NAD11G GN2LED13NAD11G
Decorative 370 Lumens Gooseneck 13W 4000K 35 Inches Arm Angled Dome Flood 11 Inches Green
 This is a link to the product MPM19W MPM19W
Landscape Mighty Post 19 Inches 3 Inches Diameter Metal Cap White
 This is a link to the product EXITEDGE-1MPNY/E EXITEDGE-1MPNY/E
Edge-Lit Exit Sign 1-Face No Arrows Red Letters Mirror Panel New York Battery Backup Aluminum
 This is a link to the product TOMO-8 TOMO-8
A22 200/180/160 Type Ii Pole Mount 480V 7Prs Black
Decorative 839 Lumens Gooseneck 26W 4000K 20 Inches High & 19 Inches From The Wall Angled Dome Rectangular 15 Inches Black