The GN3LED13NADS comes with the GOOSE3S arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
15" Angled Dome Shade offered
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 96.8%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN3LED13NADS GN3LED13NADS
Decorative 589 Lumens Gooseneck 13W 4000K Up Curve 30 Inches High & 25 Inches From The Wall Angled Dome Flood 15 Inches Silver