The GN3LED13YRACB comes with the GOOSE3B Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
15" Angled Cone Shade offered
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 97.5%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN3LED13YRACB GN3LED13YRACB
Decorative 344 Lumens Gooseneck 13W 3000K Up Curve 30 Inches High & 25 Inches From The Wall Angled Cone Rectangular 15 Inches Black
Recessed Downlights 699 Lumens Rddled 2 Inches Square 10W Dimmable Wall Wash 3000K 80Cri White Trim Cone Black Trim Ring 1/2 Inch Trim
 This is a link to the product ALEDL2TWMB ALEDL2TWMB
Aled 170-220-260W T2 5000K Cool Wall Mt Black
Canopy Lights 7123 Lumens Vanled 52W 4000K Frosted Lens Lightcloud Controller White
 This is a link to the product RLB2-3F RLB2-3F
Retrofit Light Bar 2X3Ft 45/40/35/30/25W 3000/3500/4000/5000/6500K Frosted Lens
 This is a link to the product RLB2-3C RLB2-3C
Retrofit Light Bar 2X3Ft 45/40/35/30/25W 3000/3500/4000/5000/6500K Clear Lens