The GN3LED26NRAD11I comes with the GOOSE3I Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Angled Dome Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN3LED26NRAD11I GN3LED26NRAD11I
Decorative 1461 Lumens Gooseneck 26W 4000K Up Curve 30 Inches High & 25 Inches From The Wall Angled Dome Rectangular 11 Inches Ivory
 This is a link to the product C-WALLL C-WALLL
Large Wallpack 125/100/65W 3000/4000/5000K 120-277V On-Off Photocell Bronze
 This is a link to the product LFLED5A LFLED5A
Landscape 299 Lumens Lflood 5W Cool Led Landscape Flood Bronze