The GN4LED13NRADYL comes with the GOOSE4YL Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
15" Angled Dome Shade offered
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 97.5%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN4LED13NRADYL GN4LED13NRADYL
Decorative 589 Lumens Gooseneck 13W 4000K 20 Inches High & 19 Inches From The Wall Angled Dome Rectangular 15 Inches Yellow