The GN4LED13YRACS comes with the GOOSE4S Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
15" Angled Cone Shade offered
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 97.5%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN4LED13YRACS GN4LED13YRACS
Decorative 515 Lumens Gooseneck 13W 3000K 20 Inches High & 19 Inches From The Wall Angled Cone Rectangular 15 Inches Silver
 This is a link to the product BOA3PLB/MVS BOA3PLB/MVS
Boa 3' Downlight 30/21/18/15/8W Pendant 3000/3500/4000K Louvers Microwave Occupancy Sensor Black
 This is a link to the product ALED10 ALED10
Area Lights 1333 Lumens Aled 10W 5000K Pole Mount Bronze
Wall Packs 2494 Lumens Slim 18W 3000K 0-10V Dimming White
 This is a link to the product SEAL8 SEAL8
Washdown 8220-13700 Lumens Linear Washdown 100W/ 80W/ 60W Field Adjustable 3000/4000/5000K 120V-277V
Van17 50/40/30W 8"X8" Field Adjustable 3000K/4000K/5000K Photocell White