| Watts | 7W |
| Color Temp | 2700K (Soft White) |
| Lumens | 560 lm |
| Efficacy | 74.7 lm/W |
| Color Accuracy | 90 CRI |
| L70 Lifespan | 25,000 Hours |
| Input Voltage | 12V |
| Power Factor | >0.9 |
| Flicker | ≤30% |
| THDi | N/A |
| R9 | 50 |
HALVS18L940-FG1-CU/MVS
HALV18L935-MC-A/LC/E2
IVAT5S-100LWM730KU/LC
HALV10L930-MA-CU/LC
HALVS18L940-FG1-CU/MVS
HALV18L935-MC-A/LC/E2