MR16-8-850-35D-DIM has been discontinued. You have been redirected to its new replacement, MR16-7.5-850-35D-DIM
Return to MR16-8-850-35D-DIM| Watts | 7W |
| Color Temp | 5000K |
| Lumens | 570 lm |
| Efficacy | 76 lm/W |
| Color Accuracy | 80 CRI |
| L70 Lifespan | 25,000 Hours |
| Input Voltage | 12V |
| Power Factor | >0.9 |
| Flicker | N/A |
| THDi | N/A |
MR16-7.5-850-35D-DIM
HALV18L927-MG-A/LC/E2
MR16-7.5-850-35D-DIM
HALV18L927-MG-A/LC/E2