| Watts | 11W |
| Color Temp | 2700K (Soft White) |
| Lumens | 915 lm |
| Efficacy | 83.2 lm/W |
| Color Accuracy | 90 CRI |
| L70 Lifespan | 25,000 Hours |
| Input Voltage | 120V |
| Power Factor | 0.9 |
| Flicker | <30% |
| THDi | N/A |
| R9 | 50 |
LOT4T160N/D10/UPA/WS4
LOT2T110YW/480/D10/UPA/7PR
LOT3T160NW/D10/UPA/BL
GN1LED13YSAC11G
LOT4T160N/D10/UPA/WS4
LOT2T110YW/480/D10/UPA/7PR