| Watts | 11W |
| Color Temp | 3500K |
| Lumens | 2,050 lm |
| Efficacy | 158 |
| Color Accuracy | 80 CRI |
| L70 Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | Driver Dependent |
| Power Factor | 0.9 |
| Flicker | N/A |
| THDi | <25% |
BOA4P-40D10-40Y-S
HALV18L927-GL-A/E2
BOA4P-40D10-40N-W/LC
BOA4P-40D10-40Y-S
HALV18L927-GL-A/E2
BOA4P-40D10-40N-W/LC