| Watts | 14W |
| Color Temp | 3000K (Warm White) |
| Lumens | 1,800 lm |
| Efficacy | 124.1 lm/W |
| Color Accuracy | 80 CRI |
| L70 Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | 120V |
| Power Factor | >0.9 |
| Flicker | N/A |
| THDi | N/A |
T8-14.5-48GC-830-SE-BYP-PDIM
IVAFT-45LWM730KU/7PR
RDDLED2R-10D-40N-B-WTL
RDDLED2R-10D-WN-W-SATL
IVAT2-45LPA750ZU/WS/LC
T8-14.5-48GC-830-SE-BYP-PDIM
IVAFT-45LWM730KU/7PR
RDDLED2R-10D-40N-B-WTL