The GN1LED13NRADW comes with the GOOSE1W Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Maximum Ambient Temperature
Suitable for use in up to 104°F (40°C)
Shades
15" Angled Dome Shade offered
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Color Consistency
3-step MacAdam Ellipse binning to achieve consistent fixture-to-fixture color
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 97.5%.
THD
14.8% at 480V
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN1LED13NRADW GN1LED13NRADW
Decorative 589 Lumens Gooseneck 13W 4000K 24 Inches Arm Angled Dome Rectangular 15 Inches White