The GN1LED13NSACI comes with the GOOSE1I Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
15" Angled Cone Shade offered
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 97.5%.
Surge Protection
4 kV
5-Year, No-Compromise Warranty
Lead Time
12 - 14 weeks standard shipping.
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN1LED13NSACI GN1LED13NSACI
Decorative 599 Lumens Gooseneck 13W 4000K 24 Inches Arm Angled Cone Spot Reflector 15 Inches Ivory
 This is a link to the product GUSJR4 GUSJR4
Gus Junior 4Ft 20/30/40W 3500K/4000K/5000K
14'' Crvfa Flush Mount W/ Deco Ring 20W 5Cct 120-277V 0-10V Smooth Brushed Nickel
Recessed Downlights 880 Lumens Lightcloud Blue Controller Residential Downlight 6 Inches 11W Baffle 2700K-6500K Smartshift 1Pk
 This is a link to the product R34X-6 R34X-6
Retrofit 6" 14/11/7.5W 5Cct 120V Triac/Elv Round White Smooth Trim
 This is a link to the product PIVOTSB PIVOTSB
8W 3000/4000/5000K Track Mt Ba36 Degrees Black 120V