The GN1LED13YRACG comes with the GOOSE1G Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
15" Angled Cone Shade offered
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 97.5%.
Surge Protection
4 kV
5-Year, No-Compromise Warranty
Lead Time
12 - 14 weeks standard shipping.
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN1LED13YRACG GN1LED13YRACG
Decorative 344 Lumens Gooseneck 13W 3000K 24 Inches Arm Angled Cone Rectangular 15 Inches Green
 This is a link to the product EMB-15 EMB-15
Em Driver 100-347V 15W 0-10V Dim
 This is a link to the product NDLED4RD-WN-S-W NDLED4RD-WN-S-W
Indoor Motion Sensors Los800W 120V
 This is a link to the product X34XS X34XS
16W/13W/10W Knuckle Bronze 3000K/4000K/5000K Selectable
Cd34 Cylinder 6" 36/28/22W 5Cct 60D 120-277V Wall Black Clear