The GN1LED13YRBWN comes with the GOOSE1BWN Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 97.5%.
Surge Protection
4 kV
5-Year, No-Compromise Warranty
Lead Time
12 - 14 weeks standard shipping.
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN1LED13YRBWN GN1LED13YRBWN
Decorative 585 Lumens Gooseneck 13W 3000K 24 Inches Arm Rectangular No Shade Brown
Recessed Downlights 543 Lumens Rdled2Ar8 2 Inch Adjustable Round 8W 40 Degree Beam Spread 90Cri 2700K Trimless Black Trim Ring
 This is a link to the product NDLED6RD-WN-W-W NDLED6RD-WN-W-W
 This is a link to the product RDCANIC6R RDCANIC6R
Recessed Downlights Halite 6 Inches Remodler Can Round Ic Rated
 This is a link to the product SLIM SLIM
Slim Fa Cct 3000K/4000K/5000K 26/18/12W 0-10V 120-277V Bronze
Cylinders 1750 Lumens Cdled 20W 6 Inches With Pendant Stem 90Cri 3500K Matte Silver