The GN1LED13YSADI comes with the GOOSE1I Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
15" Angled Dome Shade offered
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 97.5%.
Surge Protection
4 kV
5-Year, No-Compromise Warranty
Lead Time
12 - 14 weeks standard shipping.
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN1LED13YSADI GN1LED13YSADI
Decorative 672 Lumens Gooseneck 13W 3000K 24 Inches Arm Angled Dome Spot Reflector 15 Inches Ivory