The GN2LED13YSST11R comes with the GOOSE2R Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Straight Shade offered
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 97.5%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN2LED13YSST11R GN2LED13YSST11R
Decorative 689 Lumens Gooseneck 13W 3000K 35 Inches Arm Straight Shade Spot Reflector 11 Inches Red
 This is a link to the product SEAL8 SEAL8
Washdown 8220-13700 Lumens Linear Washdown 100W/ 80W/ 60W Field Adjustable 3000/4000/5000K 120V-277V