The GN2LED26YST11BWN comes with the GOOSE2BWN arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Straight Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN2LED26YST11BWN GN2LED26YST11BWN
Decorative 1262 Lumens Gooseneck 26W 3000K 35 Inches Arm Straight Shade Flood 11 Inches Brown