The GN3LED13NSADBWN comes with the GOOSE3BWN Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
15" Angled Dome Shade offered
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 97.5%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN3LED13NSADBWN GN3LED13NSADBWN
Decorative 370 Lumens Gooseneck 13W 4000K Up Curve 30 Inches High & 25 Inches From The Wall Angled Dome Spot Reflector 15 Inches Brown
 This is a link to the product EREMOTE-H EREMOTE-H
Emergency Remote 2 Heads High Lumen White
Decorative 344 Lumens Gooseneck 13W 3000K Up Curve 30 Inches High & 25 Inches From The Wall Angled Cone Rectangular 15 Inches Black
Canopy Lights 6308 Lumens Vanled 40W Flat Clear Lens White
 This is a link to the product LES13B LES13B
Leslie Bullet Flood 13W Led 120V 5000K 80 Cri Black
 This is a link to the product BOAE8PUB BOAE8PUB
Boae 8' Uplight/Downlight Max 80W Pendant 3000/3500/4000K Flat Black