The GN3LED26NSSTBL comes with the GOOSE3BL Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
15" Straight Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN3LED26NSSTBL GN3LED26NSSTBL
Decorative 1604 Lumens Gooseneck 26W 4000K Up Curve 30 Inches High & 25 Inches From The Wall Straight Shade Spot Reflector 15 Inches Royal Blue
 This is a link to the product ALEDSATWMYAW ALEDSATWMYAW
Aled 35-50W At Amber Wall Mount White
Landscape 310 Lumens Bled 36 Inches Square 10W 4000K White
Aled 40-60-80W T4 4000K Neutral W/Sf 7Pin Recept Bronze
 This is a link to the product WPX2/E WPX2/E
Wpx2 80/60/40W 3000K/4000K/5000K Photocell Battery Backup Bronze
 This is a link to the product H2A H2A
Landscape Flood Kit (2) H101 Bronze And Cu4A Universal Cover