The GN3LED26YSAD11BL comes with the GOOSE3BL Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Angled Dome Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN3LED26YSAD11BL GN3LED26YSAD11BL
Decorative 1230 Lumens Gooseneck 26W 3000K Up Curve 30 Inches High & 25 Inches From The Wall Angled Dome Spot Reflector 11 Inches Royal Blue
Remodeler 6" Round 20W Dim Wallwash 4000K 90 Cri White Cone Sil Ring
 This is a link to the product R-3P-PCT R-3P-PCT
3 Pin Twistlock Photocell 120V-277V
 This is a link to the product ALEDL4TNW ALEDL4TNW
Aled 170-220-260W T4 4000K Neutral Arm White
Decorative 589 Lumens Gooseneck 13W 4000K 24 Inches Arm Angled Dome Flood 11 Inches White
 This is a link to the product LFLED5YA LFLED5YA
Landscape 208 Lumens Lflood 5W Warm Led Landscape Flood Bronze