The GN4LED26NRAD11LB comes with the GOOSE4LB Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Angled Dome Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN4LED26NRAD11LB GN4LED26NRAD11LB
Decorative 1461 Lumens Gooseneck 26W 4000K 20 Inches High & 19 Inches From The Wall Angled Dome Rectangular 11 Inches Light Blue