The GN4LED26NSAC11BL comes with the GOOSE4BL Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Angled Cone Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN4LED26NSAC11BL GN4LED26NSAC11BL
Decorative 1487 Lumens Gooseneck 26W 4000K 20 Inches High & 19 Inches From The Wall Angled Cone Spot Reflector 11 Inches Royal Blue
Flood 20686 Lumens Fxled 150W Cool Led Trunnion White
 This is a link to the product MAB MAB
Poles Bracket Right Angle Wall Mount 8 1/2 Inch X 8 Inches
 This is a link to the product X22-80 X22-80
X22 Flood 80/70/60/50W 3000/4000/5000K 7Hx6V/6Hx6V/5Hx5V W/Knuckle + Trunnion Photocell Bronze
 This is a link to the product X22-150 X22-150
X22 Flood 150/125/100/75W 7Hx6V/6Hx6V/5Hx5V 3000/4000/5000K Slipfitter + Trunnion Photocell Bronze
Decorative 1348 Lumens Gooseneck 26W 3000K Pole 20 Inches High & 19 Inches From Pole Straight Shade Flood 11 Inches Light Blue