The GN4LED26YRST11BWN comes with the GOOSE4BWN Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Straight Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN4LED26YRST11BWN GN4LED26YRST11BWN
Decorative 1262 Lumens Gooseneck 26W 3000K 20 Inches High & 19 Inches From The Wall Straight Shade Rectangular 11 Inches Brown
 This is a link to the product ALEDLATN/WS2 ALEDLATN/WS2
Aled 170-220-260W At 4000K Neutral Arm Wattstop 20Ft Lens Bronze
Area Lights 4638 Lumens Ivaft Forward Throw 38W Wall Mount 70Cri 3000K Bronze 120V-277V 0-10V Dimming 40 Feet Lens Wattstopper Sensor
Panels T34 2X4 Field Adjustable 50/40/30W 3500K/4000K/5000K120V-277V
 This is a link to the product PIR40 PIR40
High Ceiling Low Voltage Pir Sensor White
 This is a link to the product COL6RM COL6RM
6W Single Head 3000/4000/5000K Rm Ba36 Degrees White 120V