The GN5LED26NRSTB comes with the GOOSE5B Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
15" Straight Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN5LED26NRSTB GN5LED26NRSTB
Decorative 1319 Lumens Gooseneck 26W 4000K Pole 20 Inches High & 19 Inches From Pole Straight Shade Rectangular 15 Inches Black
 This is a link to the product WPLEDM WPLEDM
Wall Pack Field Adjustable 32/24/16W 3000K/4000K/5000K Bronze
Recessed Downlights 660 Lumens Rdled2Ar8 2 Inch Adjustable Round 8W 30 Degree Beam Spread 90Cri 4000K Trimless Black Trim Ring
 This is a link to the product SA-PB SA-PB
Bollard Sage Pouf 8W 3000K 120-277V Matte Bronze
Area Lights 11577 Lumens Ivat5S Type V Square 94W Slipfitter Mount 70Cri 5000K Black 120V-277V 0-10V Dimming 40 Feet Lens Wattstopper Sensor
 This is a link to the product TNFY TNFY
Outdoor Static White Neon Flex Ip67 4.27W/Ft 3000K Cri90