H20026(HID-36-EX39-8CCT-BYP/5SP 480V)
T20 Compliant
Not compliant
California Title 24 JA8 Compliant
Not Compliant
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15B of the FCC Rules
Other
Compatible Products
3-Pin & 5-Pin Smart Sensors
Accessories
CONTROL/W/AUX/5SP/LCB
Lightcloud Blue 5-Pin Plug-in Controller
CONTROL/W/AUX/5SP/LCBS
Lightcloud Blue 5-Pin Plug-in Controller with PIR Sensor
CONTROL/W/AUX/5SP/LCBS/MVS
Lightcloud Blue 5-Pin Plug-in Controller with MVS Senso
DAYLIGHT-S
3-Pin Daylight photocell sensor
MW-S
3-Pin Microwave sensor w/photocell
PIR-S
3-Pin Passive Infrared sensor w/photocell
SMW-S
3-Pin Microwave sensor
SPIR-S
3-Pin Passive Infrared sensor
XFMR200-480-277
Transformer 200W 480V
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product HID-36-EX39-8CCT-BYP/5SP/480V HID-36-EX39-8CCT-BYP/5SP/480V
Hid Post Top Cri80 Type B 36W 3000/4000/5000K Ex39 277-480V