| Watts | 70W |
| Color Temp | 4000K |
| Lumens | 10,500 lm |
| Efficacy | 150 |
| Color Accuracy | 80 CRI |
| L70 Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | 100-277V |
| Power Factor | >0.9 |
| Flicker | N/A |
| THDi | <20% |
HID-70-EX39-840-BYP-ADJ
HALV18L930-CW-SA/LC
IVAT5S-75LWM730KU/7PR
PLED2X13YMS/BL
HALVS10L927-CW-S/LC
HID-70-EX39-840-BYP-ADJ
HALV18L930-CW-SA/LC
IVAT5S-75LWM730KU/7PR