DLR0132(R4R109FA120WS)
California Title 20 Compliant
Can be used to conform with the requirements of California Title 20
California Title 24 JA8 Compliant
Can be used to conform with the requirements of California Title 24 Part 6.
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
IESNA LM-79 & LM-80 Testing
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Trade Agreements Act Compliant
Other
Compatible Accessories
NDCANIC4R
4" Recessed housing, new construction
RDCANIC4R
4" Recessed housing, remodeler
DLTRIM/R4RB-B-L
4" Color trim round black
DLTRIM/R4RB-BN-L
4" Color trim round brushed nickel
DLTRIM/R4RB-BRZ-L
4" Color trim round bronze
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product R4R109FA120WS R4R109FA120WS
Dl Res 4" Round 10W 1000Lm E26 92Cri 5Cct 120V Smooth