| Watts | 17W |
| Color Temp | 3500K |
| Lumens | 2,045 lm |
| Efficacy | 124 |
| Color Accuracy | 80 CRI |
| L70 Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | 120-277V |
| Power Factor | >0.9 |
| Flicker | 50% |
| THDi | <20% |
RDDLED2R-10D-30YHC-M-WTL
HALVS18L930-FG2-CU/MVS/E2
RDDLED2R-10D-30YHC-M-WTL
HALVS18L930-FG2-CU/MVS/E2