T5-25-48G-835-DIR has been discontinued. You have been redirected to its new replacement, T5HO-25-48G-835-DIR
Return to T5-25-48G-835-DIR| Watts | 25W |
| Color Temp | 3500K |
| Lumens | 3,500 lm |
| Efficacy | 140 |
| Color Accuracy | 80 CRI |
| L70 Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | 120-277V |
| Power Factor | >0.9 |
| Flicker | N/A |
| THDi | <20% |
HALV18L935-FG3-K/LC
VANLED10NF/E2
HALV18L935-FG3-K/LC
VANLED10NF/E2