T10299(T8-10.5-48G-8CCT-HYB)
California Title 20 Compliant
No
California Title 24 JA8 Compliant
No
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
NSF Listed
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Other
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product T8-10.5-48G-8CCT-HYB T8-10.5-48G-8CCT-HYB
T8 4Ft 10.5W 32Eq 1650Lm 5Cct Glass Type A+B Sd 120-277V Clear
Poles Ps4 Square Pole 4 Inch 11 Gauge 25 Feet Welded Tenon
P4" Sq Anchor Bolt Kit With 73660-Rab Bolt4/11 Bc4
Ultra Economy 4" Disk34 12W 700Lm 90Cri 5Cct 120V Triac Round White