| Watts | 12W |
| Color Temp | 5000K (Daylight) |
| Lumens | 1,450 lm |
| Efficacy | 121 |
| Color Accuracy | 82 CRI |
| L70 Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | 120-277 |
| Power Factor | >0.9 |
| Flicker | N/A |
| THDi | N/A |
X17XFU35
RDDLED2S-10D-40YNHC-B-BT
RDDLED2S-10D-30Y-M-STL
X17XFU35
RDDLED2S-10D-40YNHC-B-BT