| Watts | 12W |
| Color Temp | 4000K (Cool White) |
| Lumens | 1,850 lm |
| Efficacy | 154.2 lm/W |
| Color Accuracy | 83 CRI |
| L70 Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | Ballast Dependent |
| Power Factor | Ballast Dependent |
| Flicker | Ballast Dependent |
| THDi | <25% |
T8HO-40-96G-R17D-830-DE-BYP
IVGT5CU-50L750WU/WS/E2
SWISHFA-EDGE2X2-835U/E2
HALV10L930-FG3-S/LC
HALV18L927-F-K/LC
T8HO-40-96G-R17D-830-DE-BYP
IVGT5CU-50L750WU/WS/E2
SWISHFA-EDGE2X2-835U/E2