DLS0099(CRVFAS-11R-16-9CCT-UNV-W/MVS)
California Title 20 Compliant
Can be used to conform with the requirements of California Title 20
California Title 24 JA8 Compliant
Can be used to conform with the requirements of California Title 24 Part 6.
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
IESNA LM-79 & LM-80 Testing
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Trade Agreements Act Compliant
Other
Compatible Accessories
CRVFA-CONVERTIBLE-KIT
Pendant mount kit for CRVFA
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product CRVFAS-11R-16-9CCT-UNV-W/MVS CRVFAS-11R-16-9CCT-UNV-W/MVS
11'' Crvfa Flush Mount 16W 5Cct 16W 120-277V 0-10V Smooth White Mvs
A17 200W To 300W Reversible House Side Shield Roadway Gray