The GN1LED26NSAC11BWN comes with the GOOSE1BWN Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Angled Cone Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
5-Year, No-Compromise Warranty
Lead Time
12 - 14 weeks standard shipping.
Optical
BUG Rating
B2 U0 G0
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN1LED26NSAC11BWN GN1LED26NSAC11BWN
Decorative 1675 Lumens Gooseneck 26W 4000K 24 Inches Arm Angled Cone Spot Reflector 11 Inches Brown