The GN1LED26NSACYL comes with the GOOSE1YL Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
15" Angled Cone Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
5-Year, No-Compromise Warranty
Lead Time
12 - 14 weeks standard shipping.
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN1LED26NSACYL GN1LED26NSACYL
Decorative 1487 Lumens Gooseneck 26W 4000K 24 Inches Arm Angled Cone Spot Reflector 15 Inches Yellow
 This is a link to the product R-3P-PCT R-3P-PCT
3 Pin Twistlock Photocell 120V-277V