The GN5LED13NRAC11S comes with the GOOSE5S Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Angled Cone Shade offered
LED
Single multi-chip, 13W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 100-240VAC 0.3 - 0.15A, 277VAC 0.15A, THD ≤20%, PF 97.5%.
Surge Protection
4 kV
5-Year, No-Compromise Warranty
Lead Time
12 - 14 weeks standard shipping.
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN5LED13NRAC11S GN5LED13NRAC11S
Decorative 599 Lumens Gooseneck 13W 4000K Pole 20 Inches High & 19 Inches From Pole Angled Cone Rectangular 11 Inches Silver