The GN5LED26NSAD11W comes with the GOOSE5W Arm
Cold Weather Starting
The minimum starting temperature is -40°F (-40°C)
Shades
11" Angled Dome Shade offered
LED
Single multi-chip, 26W high-output, long-life LED
Driver
Constant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 0.48 A, THD≤20%, PF 97.9%.
Surge Protection
4 kV
Recently Viewed Products
 This is a link to the product GN5LED26NSAD11W GN5LED26NSAD11W
Decorative 1461 Lumens Gooseneck 26W 4000K Pole 20 Inches High & 19 Inches From Pole Angled Dome Spot 11 Inches White
 This is a link to the product R34-6 R34-6
Economy Retrofit 6" 10W 900 Lm Round E26 Cri90 120V 5Cct White Smooth
Edge-Lit Wafer 6" 13W 950Lm 90Cri 5Cct 120V Triac/Elv Round White Smooth
 This is a link to the product ARM/E ARM/E
Arbaym 18-37K Lm 50/70/100% Field Adjustable 4000K/5000K Batt B/Up
Garage Lights 12076 Lumens Dim Porto Xl 18 Inches 105W Neutral Led 120V-277V Polycarbonate Lens Bronze
 This is a link to the product H17XL H17XL
H17 Highbay 240W/200W/150W 3000K/4000K/5000K 120-277V White