T20105(PLT-17-O-8FA-BYP)
California Title 20 Compliant
No
California Title 24 JA8 Compliant
No
California Energy Commission (CEC) Status
Not Lawful for Sales in California
NSF Listed
IESNA LM-79 & LM-80 Testing
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Other
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product PLT-17-O-8FA-BYP PLT-17-O-8FA-BYP
Plt Omni Type B 17W 4Cct Fa Gx24D Cap
Architectural 639 Lumens Halv Forward Light 25W 90Cri 3000K Linen Hampton White Lens White Finish Lightcloud Controller Battery Backup
 This is a link to the product L2XB L2XB
Luminator 20W Cct Tunable 3000K-5000K Black 120V
 This is a link to the product SA-SLWP/RGB SA-SLWP/RGB
Wall Sconce Sage Slot 8W Rgbw 120-277V Matte Bronze