T20121(T8-17-48G-850-SD-BYP)
California Title 20 Compliant
No
California Title 24 JA8 Compliant
No
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
NSF Listed
IESNA LM-79 & LM-80 Testing
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Other
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product T8-17-48G-850-SD-BYP T8-17-48G-850-SD-BYP
T8 4Ft Glass 17W 2200Lm 5000K Single/Double Type B
Wallpack 37W Neutral Led 120V Pc W/ Glass Lens Bronze